Osoby, które chcą wyrobić legitymację aplikancką powinny wysłać na adres mailowy OIRP ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) zeskanowane zdjęcie. Można również zdjęcie przynieść do biura Izby, gdzie zostanie na miejscu zeskanowane.

Legitymacje można też zamawiać poprzez Extranet aplikantów. Po wejściu na swoje konto w Extranecie należy najpierw zamieścić zdjęcie (jeśli nie było wcześniej zamieszczone). Po otrzymaniu informacji, że zdjęcie zostało zaakceptowane należy w zakładce „Legitymacje" wysłać wniosek o wydanie legitymacji.

Oprócz zdjęcia nie potrzebny jest wymagany żaden sformalizowany wniosek, jedynie zgłoszenie na skrzynkę mailową Izby chęci wyrobienia legitymacj wraz z w/w zdjęciem.

Kosz legitymacji wynosi 27zł

Wymogi dotyczące zdjęcia:

zdjecie w formacie: jpg, jpeg, 3:4, minimalna rozdzielczość 480x640 px, maksymalna (preferowana niższa) 1200x1800 px, minimalny rozmiar 100 KB, maksymalny to 2 MB (preferowany mniejszy). Powinno to być zdjęcie legitymacyjne/dowodowe/paszportowe.

BIP

Extranet OIRP w Białymstoku
Extranet Radcowie
Extranet Aplikanci
Extranet Pomoc

Dla aplikanta

Dyżury członków Rady OIRP w Białymstoku

Box - wykaz kancelarii

Dla aplikanta

Dla aplikanta

Nabór na aplikację

Egzamin radcowski

Zamów togę

Dla aplikanta