W związku z obecną sytuacją pandemiczną Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców organizuje akcję #RatujBiznes.

Jest to akcja informacyjna. Jej celem jest przekazanie przedsiębiorcom informacji jakie działania mogą podjąć w celu otrzymania pomocy ze strony Skarbu Państwa (dot. to wszelkich ulg, zwolnień, umorzeń itd.)

Drugim celem akcji jest zachęcenie do udziału w akcji adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych, którzy pro bono udzielaliby przedsiębiorcom pomocy w wypełnianiu wszelkiego rodzaju wniosków.

Takie kancelarie proszone są o zgłaszanie się do Biura Rzecznika poprzez adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dane które są nam potrzebne to nazwa kancelarii, adres i dane kontaktowe (e-mail, tel.)

Opis akcji, z jej założeniami oraz przygotowanymi wnioskami znajduje się  pod specjalnie przygotowanym w tym celu adresem internetowym https://rzecznikmsp.gov.pl/ratujbiznes/

Na tej stronie już są zamieszczone wnioski, które można złożyć na podstawie obowiązujących przepisów, a po uchwaleniu ustawy dot. tarczy antykryzysowej będziemy wstawiać wnioski, które można składać na podstawie przepisów w niej zawartych. (Są już przygotowane, czekamy na uchwalenie przez Senat i podpis Prezydenta).

Na stronie znajduje się także zakładka, w której będą wypisani wszyscy prawnicy, którzy zdecydowali się na udział w akcji. Zostaną podzieleni ze względu na województwa.

Akcja oficjalnie ruszyła 30/03/20 przed godz. 15.00.

Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców nie prowadzi doradztwa prawnego. Rolą jest przekazanie informacji o działaniach jakie mogą podjąć przedsiębiorcy. Interwencja Rzecznika możliwa jest dopiero, kiedy wnioski zostaną niezgodnie z prawem odrzucane lub wystąpią innego rodzaju naruszenia.

BIP

Extranet OIRP w Białymstoku
Extranet Radcowie
Extranet Aplikanci
Extranet Pomoc

Dla aplikanta

Dyżury członków Rady OIRP w Białymstoku

Box - wykaz kancelarii

Dla aplikanta

Dla aplikanta

Nabór na aplikację

Egzamin radcowski

Zamów togę

Dla aplikanta