Osoby, które chcą wyrobić legitymację radcowską powinny wysłać na adres mailowy OIRP (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) zeskanowane zdjęcie.Oczywiście możliwe jest także aby przynosili Państwo zdjęcia do biura Izby, gdzie zostaną one na miejscu zeskanowane.

Legitymacje można też zamawiać poprzez Extranet radców prawnych. Po wejściu na swoje konto w Extranecie należy najpierw zamieścić zdjęcie (jeśli nie było wcześniej zamieszczone). Po otrzymaniu informacji, że zdjęcie zostało zaakceptowane należy w zakładce „Legitymacje" wybrać rodzaj legitymacji, po czym kliknąć przycisk „wyślij wniosek o wydanie legitymacji".

Oprócz zdjęcia nie potrzebny jest wymagany żaden sformalizowany wniosek, jedynie zgłoszenie na skrzynkę mailową Izby chęci wyrobienia legitymacji z zaznaczeniem opcji mikroprocesora wraz z w/w zdjęciem.

Koszt legitymacji radcowskiej wynosi : 32 zł - z mikroprocesorem bezstykowym (tzw. standard).W pamięci mikroprocesora zapisane są dane posiadacza legitymacji umożliwiające bezpośrednie wykorzystanie legitymacji w systemach identyfikacji i weryfikacji uprawnień, a także weryfikacji obecności na szkoleniach oraz automatycznego naliczania punktów.

Wymogi dotyczące zdjęcia:

zdjecie w formacie: jpg, jpeg, 3:4, minimalna rozdzielczość 480x640 px, maksymalna (preferowana niższa) 1200x1800 px, minimalny rozmiar 100 KB, maksymalny to 2 MB (preferowany mniejszy). Powinno to być zdjęcie legitymacyjne/dowodowe/paszportowe.

Legitymacja radcowska ważna jest 5 lat.

 

BIP

Extranet OIRP w Białymstoku
Extranet Radcowie
Extranet Aplikanci
Extranet Pomoc

Dla aplikanta

Dyżury członków Rady OIRP w Białymstoku

Box - wykaz kancelarii

Dla aplikanta

Dla aplikanta

Nabór na aplikację

Egzamin radcowski

Zamów togę

Dla aplikanta