„Jak przekonać do mediacji?”

Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza na konferencję z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji p.n.  „Jak przekonać do mediacji?”, która odbędzie się w dniu 11 października 2024 roku w formule on-line, za pośrednictwem platformy szkoleniowej e-KIRP i kanału You Tube KIRP w godzinach 15.00-16.30.

Przekonanie strony do udziału w mediacji bardzo często stanowi niemałe wyzwanie i ma kluczowe znaczenie dla wykorzystania jej niewątpliwych zalet, jako pozasądowej metody rozwiązywania sporów. Zaproszeni, doświadczeni eksperci w toku dyskusji podejmą próbę odpowiedzi na pytanie jak skutecznie przekonać do mediacji? Na jakie aspekty zwrócić uwagę i w jaki sposób wyeksponować korzyści płynące z tej formuły pracy z konfliktem.

Do udziału w konferencji zaproszono doświadczonych ekspertów:

Macieja Bobrowicza – radcę prawnego z blisko 40-letnim doświadczeniem, specjalizującego się w prawie gospodarczym, mediatora gospodarczego z ponad 15 letnią praktyką, mediatora sądowego, Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych w latach: 2007-2010, 2010-2013 oraz 2016-2020, mediatora Stałego Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, mediatora Centrum Mediacji Konfederacji Lewiatan i Krajowej Izby Gospodarczej. Ekspert uczestniczył w opracowaniu założeń mediacji cywilnej, wprowadzonej w roku 2005 do polskiego systemu prawnego. Jest autorem pierwszych w Polsce książek o mediacji gospodarczej: „Mediacja. Jestem za”, „Mediacje gospodarcze – jak mediować i przekonywać?”.

dr Leszka Mellibrudę – psychologa społecznego i biznesu, mentora, coacha i trenera umiejętności managerskich i biznesowych, absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Postdoctoral – fellowship Johns Hopkins University (Baltimore, USA). Kierował Laboratorium Stresu i Psychofizjologii w Katedrze Chirurgii Gastroenterologicznej Collegium Medicum UJ. Przez 8 lat Radca Ministra w Urzędzie Służby Cywilnej i Kancelarii Premiera (do 2007r.), odpowiedzialny za wdrażanie najlepszych rozwiązań biznesowych w administracji rządowej i samorządowej, b. wykładowca i trener Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, b. doradca Ministra Edukacji Narodowej (2012-2013). Prowadził warsztaty dla kadry kierowniczej m.in Ministerstwa Sprawiedliwości. Współpracownik Polsat News, TVN24.

Po zakończonej dyskusji eksperci będą odpowiadać na pytania uczestników konferencji zadawane za pośrednictwem czatu.

Za udział w konferencji radca prawny może otrzymać 5 punktów liczonych do obowiązku doskonalenia zawodowego, jednak, aby zdobyć punkty musi posiadać aktywne konto na platformie e-KIRP i uczestniczyć w wydarzeniu właśnie poprzez tą platformę.

Konferencję otworzy Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Włodzimierz Chróścik, a podsumowania wydarzenia dokona Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych Ewa Gryc-Zerych.

Zapraszamy!

październik 2024