Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Interwencji Prawnej zaprasza prawników i prawniczki zainteresowanych ochroną praw dzieci i chętnych do przyjęcia roli kuratora lub kuratorki małoletnich cudzoziemców bez opieki, do wzięcia udziału w projekcie szkoleniowo-mentoringowym.
Funkcja kuratora małoletniego cudzoziemca bez opieki polega na prawnej reprezentacji dziecka w ściśle określonych procedurach administracyjnych lub sądowych. Od lat liczba osób, które są gotowe podjąć się pełnienia tej funkcji jest niewystarczająca w stosunku do potrzeb. Podjęcie wyzwania w postaci przyjęcia roli kuratora lub kuratorki da szansę małoletnim przebywającym w Polsce bez opieki na uregulowanie swojego statusu i skupieniu się na adaptacji do przebywania w nowym dla nich kraju i rozwijania swojego potencjału zamiast wielomiesięcznego (lub wieloletniego) zawieszenia pomiędzy procedurami.
Celem projektu jest zapewnienie małoletnim cudzoziemcom bez opieki, przebywającym w strzeżonych ośrodkach lub placówkach-opiekuńczo wychowawczych, reprezentacji prawnej w postaci wykwalifikowanych kuratorów mogących prowadzić ich sprawy w pobliżu ich miejsca przebywania, jak również wsparcie placówek opiekuńczo-wychowawczych w zakresie szkoleń i sieciowania. Ważnym elementem projektu będzie utworzenie struktury wsparcia i współpracy zarówno pomiędzy zaangażowanymi placówkami jak też kuratorami.
W ramach projektu oferujemy:
- szkolenia (wrzesień-październik 2023)
- wsparcie mentorskie
- wsparcie językowe
- partycypację w pokryciu kosztów związanych z pełnieniem funkcji kuratora/ki.
PUNKTY SZKOLENIOWE
- radcowie prawni: 1 punkt szkoleniowy za 45 min. wykładu,
- adwokaci 1 punkt szkoleniowy za 1 godz. wykładu.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
W załączeniu program szkoleń oraz opis projektu.
Zgłoszenia przyjmujemy do 27.08.2023 przez formularz:
https://forms.gle/c5Pyp2VuQuXwEuAv8
Projekt realizowany jest ze środków HIAS Inc.
ZAPRASZAMY!
— Stowarzyszenie Interwencji Prawnej | Association for Legal Intervention
ul. Siedmiogrodzka 5 lok. 51 | 01-204 Warszawa
tel. + 48 792 568 561